Sala konferencyjna
16:0016:30
Otwarcie oraz wykład specjalny pamięci Jana Krzeptowskiego „Sabały” Przewodniczą: Wojciech M. Wysocki, Andrzej Stelmach
30 min

16:00 - 16:10

Otwarcie Wojciech M. Wysocki, Andrzej Stelmach

16:10 - 16:30

Sprawiedliwość w opiece zdrowotnej z perspektywy filozoficznej Wojciech Ciszewski
16:3017:20
Sesja „podhalańska” Przewodniczą: Piotr Richter, Michał Jankowski
50 min

16:30 - 17:05

Aktualne trendy w epidemiologii nowotworów w Polsce oraz cele i sposób prowadzenia badań przesiewowych Joanna Didkowska

17:05 - 17:20

Dyskusja
17:2018:10
Sesja „zagórzańska” Przewodniczą: Aleksandra Grela-Wojewoda, Jerzy W. Mituś
50 min

17:20 - 17:40

Co trzeba wiedzieć na temat zasad leczenia raka stercza? Wybór najważniejszych informacji Andrzej Stelmach

17:40 - 18:00

Jakie są nowości w leczeniu raka piersi z 2021 roku po kongresach St. Gallen, ASCO i ESMO? Przegląd dla praktyków Mirosława Puskulluoglu

18:00 - 18:10

Dyskusja
Sala konferencyjna
09:0010:30
Sesja „makowska” Przewodniczą: Barbara Radecka, Zbigniew Nowecki
90 min

09:00 - 09:20

Neoadjuwantowe i adjuwantowe leczenie chorych na czerniaka Piotr Rutkowski

09:20 - 09:40

Możliwości leczenia systemowego pierwotnych nowotworów wątroby Leszek Kraj

09:40 - 10:00

Aktualne zasady leczenia systemowego chorych na raka jelita grubego w IV stopniu Lucjan S. Wyrwicz

10:00 - 10:20

Standardowe leczenie przedoperacyjne u chorych na raka piersi Aleksandra Grela-Wojewoda

10:20 - 10:30

Dyskusja
10:3010:45
Przerwa 15 min
10:4512:00
Repetytorium przedegzaminacyjne Przewodniczy: Agnieszka Czarniecka
75 min

10:45 - 10:50

Jak nie dać się zaskoczyć na egzaminie? Wojciech M. Wysocki

10:50 - 11:05

Aktualne zasady kwalifikacji chorych na raka odbytnicy do leczenia przedoperacyjnego — résumé Michał Jankowski

11:05 - 11:20

Leczenie uzupełniające z użyciem inhibitorów aromatazy, analogów gonadolibery i tamoksifenu u chorych na raka piersi — jak długo należy stosować? Barbara Radecka

11:20 - 11:35

Co nowego w leczeniu chorych na raka tarczycy — résumé Agnieszka Czarniecka

11:35 - 11:50

Co koniecznie trzeba wiedzieć na temat leczenia raka jajnika — résumé Paweł Blecharz

11:50 - 12:00

Dyskusja
12:0012:15
Przerwa 15 min
12:1512:45
Sesja edukacyjna czasopisma „Nowotwory. Journal of Oncology” Przewodniczą: Wojciech M. Wysocki, Andrzej Komorowski
30 min

12:15 - 12:20

O autorach, recenzentach i rzetelności naukowej Wojciech M. Wysocki

12:20 - 12:30

Głos lekarza Andrzej Komorowski

12:30 - 12:40

Głos prawnika Justyna Ożegalska-Trybalska

12:40 - 12:45

Dyskusja
12:4513:20
Sesja „spiska” Przewodniczą: Barbara Radecka, Michał Jankowski, Jerzy W. Mituś
35 min

12:45 - 13:00

Popromienne odczyny skórne — poradnik postępowania dla nie-radioterapeutów Marcin Hetnał

13:00 - 13:15

Gorączki neutropeniczne — jak rozpoznawać i co robić? Aneta Pasierbek-Kohutek

13:15 - 13:20

Dyskusja
13:2014:00
Przerwa 40 min
14:0014:45
Sesja pełna wątpliwości Przewodniczą: Arkadiusz Jeziorski, Wojciech M. Wysocki, Piotr Rutkowski
45 min

14:00 - 14:20

Wątpliwości i niejasności po lekturze podręcznika — wskazówki z pola walki Marta Kołodziej-Rzepa, Justyna Wajda

14:20 - 14:40

Nie tylko trzytomowy podręcznik! Arkadiusz Jeziorski

14:40 - 14:45

Dyskusja
14:4515:25
Sesja interaktywna Konsultanta Krajowego (z udziałem uczestników) Przewodniczą: Wojciech Zegarski, Andrzej Stelmach, Piotr Richter
40 min

14:45 - 15:25

Wystąpienie Konsultanta Krajowego na temat PES z chirurgii onkologicznej Wojciech Zegarski
15:25
Podsumowanie i zakończenie X Zimowego Forum Onkologicznego Wojciech M. Wysocki, Andrzej Stelmach
Copyrights © 2022 Via Medica